Prečo sa stáva ošetrenie laserom  stále viac vyhľadávanou metódou, ako sa účinne zbaviť neestetických pigmentácií pokožky?

Moderná veda našťastie stále napreduje a prináša pre ženy množstvo omladzujúcich dermato-estetických riešení.

Pigmentové škvrny či rôzne výrastky. Najčastejšie ich pozorujeme na čele, spánkoch, lícach, v okolí hornej pery i na chrbtoch rúk. Pobytom na slnku sa ešte zvýraznia. Pokožka kvôli nim aj u mladších žien pôsobí staršia, opotrebovanejšia a vo vyššom veku dokonca dostali fliačky nelichotivé pomenovanie „starecké škvrny“. A to nás veru hnevá.

Dôvody?

Genetika, UV žiarenie (hlavne UVA) a  stárnutie pokožky sú hlavné faktory – narúšajú tvorbu a mechanizmus distribúcie kožného pigmentu – melanínu. Dochádza k jeho nerovnomernému rozloženiu a hromadeniu v hornej vrstve pokožky tzv. epidermis.

Ich tvorba môže byť ovplyvnená i hormonálnou aktivitou (často sa objavujú v tehotenstve, pri užívaní hormonálnej antikoncepcie, alebo ako príznak nádorového ochorenia vaječníkov).

Vznik pigmentových škvŕn môžu mať na svedomí i niektoré lieky, kozmetické prípravky (krémy, parfumy), častým dôvodom sú aj poranenia kože či akné, tu vznikajú škvrnky na podklade zápalu, kedy sa do pokožky uvoľňuje melanín.

Dosiahnite pokožku, po ktorej túžite.

Laser prináša dlhotrvajúcu, vedecky overenú liečbu, ktorá obnovuje prirodzenú krásu.

Zacieli lúče do oblasti nedokonalostí pokožky použitím rôznych vlnových dĺžok laserovej energie na odstránenie nežiadúcich škvŕn. Táto procedúra je rýchla a takmer bezbolestná, pričom klienti nemajú väčšinou potrebu žiadneho anestetika alebo znecitlivujúcich injekcií.

Laserová liečba je dlhodobá liečba, pigmentové škvrny sa veľmi zriedkavo vracajú a vďaka druhu laserovej energie sú všetky riziká zjazvenia minimálne.

Čo spôsobuje jemné nerovnosti a vrásky?

Mladá koža nemá vrásky, pretože pokožka je vlhká a elastická, so zdravými kolagenovými a elastinovými vláknami. Starnutím organizmu, teda i kože, sa vlastnosti kolagénu a elastinu strácajú a kožné bunky sa zjemňujú. Toto má za následok stratu vlhkosti v pokožke, ktorá tak stráca pružnosť a elasticitu. Všetky tieto zmeny spôsobujú, že pokožka sa časom prehýba, riasi a tvoria sa vrásky.

Hlavným faktorom, okrem fyziologického starnutia, ktorý spôsobuje poškodenie kožných buniek a vedie k predčasnému starnutiu, je nadmerné vystavenie slnečnému žiareniu. Nedostatočná výživa, rôzne diéty, fajčenie a zlé cvičenie tiež zohrávajú úlohu v atraktívnosti a zdraví pokožky.

V porovnaní s tradičnými metódami, ktoré jemne redukujú vrásky, ako je dermabrázia a chemické pilingy, lasery umožňujú odborníkom v oblasti starostlivosti o pleť veľmi presnú kontrolu nad ošetrením.

Pomocou lasera je možné ovládať hĺbku prieniku energie lasera do pokožky, aby sa spustili zmeny v rôznych vrstvách kože. Ide už o invazivnejší prístup a tak vo väčšine prípadov je potrebná mierna anestézia v podobe znecitlivujúceho krému pri laserovom ošetrení  tzv. resurfacing (obnovenie kožného povrchu). Vďaka špeciálnej vlnovej dĺžke lasera sú terapeutické a omladzovacie časy kratšie ako je tomu u konvenčných metód. Následne po laserovom resurfacingu sa dostaví pocit, ktorý je podobný pocitu spálenej kože po opaľovaní. Koža sa začnev nasledujúcich dňoch postupne olupovať a odhalí sa mladá nová pokožka. Keď sa nová koža regeneruje, je dôležité chrániť citlivú novú pokožku špeciálnymi zvlhčujúcimi prípravkami a vyhnúť sa slnečnému žiareniu.

Každodenná starostlivosť o pokožku:

Nezabúdajme na ochranu pred UVA a UVB  žiarením celý rok a najmä počas slnečných dní. Vyberajme starostlivo krémy s vysokým SPF, špeciálne pleťové krémy a intenzívne korekčné produkty určené pre pleť so sklonom k tvorbe hyperpigmentacií s obsahom ovocných kyselín, retinolom, vitamínov C a E….…

– MUDr. Svetlana Šefčíková

LASEROVÉ OŠETRENIA