Korekcia ovisnutých viečok bez skalpela?

Áno, v dnešnej dobe pokročilých technológií už vieme pracovať šetrne a efektívne aj s citlivou pokožkou okolo očí. Ošetrenie poskytuje efektívnu nechirurgickú korekciu ovisnuteho viečka, môže byť použité pre nechirurgický lifting krku, rovnako na mimické a hlboké vrásky. Metódou Plasmaliftingu vieme efektívne ošetriť ktorúkoľvek oblasť na tele.

Ošetrenie vyhľadávajú klientky, ktoré nie sú stotožnené s chirurgickým zákrokom ,nemajú dostatočný pokles na chirurgický lifting alebo si nemôžu dovoliť dlhšie hojenie po chirurgickom liftingu.

Princíp spočíva v ionizácii plynov z okolitého vzduchu k vytvoreniu mikroelektrického výboju, ktorý spôsobí sublimáciu nadmernej, poklesnutej povrchovej vrstvy kože. Táto metóda môže byť použitá na zákrok na konkrétnu oblasť, bez poškodenia okolitého tkaniva. Prístroj používa presne zaostrený lúč energie plazmy. Na dosiahnutie požadovaných výsledkov zvyčajne stačí jedno ošetrenie. Vytvorí sa opuch, ktorý odchádza po 2. -3. dňoch. Následne sa na ošetrenej ploche objavia zhluky žltkastých škvŕn s priemerom až 2 mm z ktorých sa vytvoria chrastičky a zostanú viditeľné do 3 dní. Dôležité je si ich nechať samovoľne odpadnúť. Po odznení opuchu sa klientky zvyknú vrátiť do bežného fungovania. Ošetrovaná oblasť je ešte červená a citlivá na dotyk. V tejto fáze si ju viete prekryť make upom, očným tieňom alebo korektorom. Dôležité je dávať si pozor na slnko až do úplného vyhojenia. Odporúčame minimálne mesiac po ošetrení používať SPF 50 aj pri bežnom fungovaní aby sa predišlo vzniku pigmentácií.

Pokiaľ má klientka veľmi veľký pokles viečka alebo má hrubú pokožku a ťažšie sa s ňou pracuje dohodneme sa na opakovaní ošetrenia. Plasmalifting je možné opakovať najskôr po pol roku. Väčšinou ho opakujeme na ďalšiu sezónu v zimných mesiacoch. Stav ošetrenej oblasti sa zlepší už po prvom sedení. Takže ak sa klientka rozhodne, že jej výsledok ošetrenia stačí a je spokojná ,príde až keď jej začne znovu padať viečko.

Plasmalifting ošetrenie má dlhodobý efekt. Mimo dohodnutej kúry ho klientky opakujú až keď im začne prirodzene starnutím klesať pokožka.

S hojením nebýva problém, ak dodržia klientky jednoduché zásady. Nakoľko sa vytvoria pri ošetrení drobné mikro ranky je potrebné držať ošetrovanú oblasť v čistote a suchu po dobu 48 hodín. Ideálne je dopriať si pri hojení kľudový režim, akonáhle by ste sa snažili viacej chodiť alebo namáhať zvýšenou mikrocirkuláciou sa Vám opuch zvýrazní. Pokiaľ nemáte alergiu na repík môžete si spraviť odvar a oplachovať si to ráno a večer až do úplného vyhojenia. Podľa intenzity ošetrenia. Vám v salóne alebo na klinike upresnia presné inštrukcie k domácej starostlivosti. V priemere sa 5 dní neodporúča žiadna nadmerná fyzická aktivita, sauna, plaváreň.

Ošetrenie Plasmalifting patrí právom už roky medzi jedno z najvyhľadávanejších ošetrení v našom salóne.

Mgr. Iveta Škodová

http://www.luvistudio.sk