Ako to urobiť aby sme nevyzerali ako z lacného filmu a nerobili prievan pri každom mrknutí ? V zrelom veku už nie je treba silný makeup, hrubé linky. Stačí zvýrazniť prirodzenosť  očí, veď sú dominantou každej ženy. Lash stylistka Patrícia zo salónu  BEAUTOLOGY v Košiciach nám vie poradiť ako na to.

Sú pre mňa umelé mihalnice vhodné?

Umelé mihalnice sú vhodné, pre tie klientky, ktorým nevyhovuje nanášanie riasenky, alebo túžia po hustejšom a výraznejšom vzhľade mihalníc. Taktiež, ak sa chystáte na dovolenku, svadbu alebo inú dôležitú udalosť vo vašom živote, umelé mihalnice sú pre vás najlepšou voľbou.

Zvyknem nosievať okuliare alebo šošovky nebude to problém?

Pri okuliaroch a šošovkách to nie je žiaden problém, akurát by ste mali na to upozorniť vašu lash stylistku. Niekedy, ak sa použijú väčšie dĺžky, môže sa stať, že vás budú obmedzovať pri nosení okuliarov. Ak nosievate šošovky musíte ich pred aplikáciu vybrať!

Ničia umelé mihalnice moje prirodzené riasy?

Nie, vaše riasy sa nezničia pokiaľ sú aplikované správne. Výber správnej hrúbky a množstva lepidla je veľmi dôležité ! Veľa žien  tvrdí, že už takéto mihalnice nikdy nechcú, pretože začali vypadávať aj jej prirodzené mihalnice. Poďme si to vysvetliť:Vaše prirodzené mihalnice sa obnovujú každé 3-4 týždne, každá vaša prirodzená mihalnica má rastový cyklus a po odrastení vypadne (aj s umelou mihalnicou), ktorá je prilepená na vašej prirodzenej mihalnice. Po vypadnutí vám začína rásť nová prirodzená mihalnica, je to cyklus každého jedného človeka, avšak voľným okom to niekedy nepostrehneme pokiaľ nezačneme nosiť umelé mihalnice. Preto je potrebné mihalnice doplniť každé 3-4 týždne, kde je vypadnutá cca polovica mihalníc. Ak vám mihalnice odpadávajú bez vašej vlastnej prirodzenej, aplikácia je nesprávna alebo bolo použité nesprávne lepidlo.

Ako zistím, na aký druh mihalníc sa mám objednať?

1D

Často krát odpovedám aj na otázky typu „je tam toho strašne veľa, na aké mihalnice sa mám objednať?“ Poďme si niečo k tomu povedať . Ak túžite po jemnom a veľmi prirodzenom vzhľade najlepšie je si vybrať 1D alebo 2D mihalnice, kde pri 1D mihalniciach sa aplikuje 1 umelá mihalnica je 1 vašu prirodzenú a vytvorí vám to tzv. efekt riasenky s miernym vytočením. Ale pozor! 1D mihalnice sú vhodné pre klientky, ktoré majú dostatočnú hustotu svojich prirodzených mihalníc, preto vám lash stylistka môže navrhnúť 2D mihalnice, kde sa lepia 2 umele na 1 vašu prirodzenú, aby sme dosiahli krásny a prirodzený efekt. A takto sa to pomaly stupňuje podľa toho, o aký objem mihalníc mate záujem.

2D

Ak ide o 3D-4D mihalnice, aplikujú sa 3-4 odľahčené mihalnice na jednu vašu prirodzenú. Ak ide o mega objem, v takomto prípade sa aplikujú 5 a viac odľahčených mihalníc na jednu vašu prirodzenú.

3-4D

Ako zistím, že aplikácia bola správne vykonaná?

Správnu aplikáciu si viete overiť už len pri vypadávaní umelých mihalníc, stále musí byť nalepená na jednej vašej prirodzenej mihalnici nie na 5-6 vašich mihalníc, vtedy je aplikácia nesprávna, kde odporúčame čo v najbližšom čase isť hneď mihalnice odstrániť, pretože by ste si mohli tie svoje poškodiť (niekedy až na toľko, že sa vám poškodí korienok mihalnice) a mihalnice vám už nemusí nikdy vyrásť. Preto si vyberajte svedomito svoju lash stytlistku, ide predsa o vaše oči!

Veríme, že tieto informácie vám aspoň trochu pomohli rozšíriť vaše obzory ohľadom tejto služby.

Ak sa rozhodnete pre návštevu nášho salónu, budeme sa na vás tešiť.

https://www.instagram.com/beautologyslovakia/

Salón Beautology.

Autor: Patrícia Hudáková