Keď si prečítate, čo všetko môžete zažiť v jeden letný deň zo svojimi deťmi, bez váhania otvoríte mapu a najbližšiu nedeľu máte skvelý rodinný program.

Prečo zažiť rodinný deň u Mišky a Dušana? Lebo ľahnúť si na živú posteľ, to len tak nezažije.

Dnes vás chcem pozvať na miesto, kde musíte prísť, aby ste pochopili, prečo prívlastok magické miesto. Prečo je najznámejšie na Slovensku tým, že jedni  sem utekajú na chvíľu pred zhonom a druhí sa rozhodli natrvalo usadiť sa, zmeniť svoj život .

Len čo zídete z hlavnej cesty, nemusíte nič, len pozerať a pohľady vám prinesú pocit rozkoše. Príroda je tu tak obyčajná, až je očarujúca. Miesto, kde vás pokoj a spev vtákov  sprevádzajú celý deň a zaježovský vetrík vám odveje aj posledný zbytok stresu.

Áno, je to Zaježová, práve tu sa rozhodli Miška s Dušanom vybudovať farmu, miesto na relax, nielen pre seba. U Dušana potreba psychicky vypnúť a aktívne oddychovať a Miška tiež hľadala cestu, ako sa postarať o dve malé dcéry a zároveň využiť svoju tvorivosť, priniesť niečo užitočné. A tak postupne vytvorili včeliu farmu. Možno si teraz hovoríte, takých tu je. Verte, že táto  sa nedá porovnávať zo žiadnou, nielen prostredím, ale aj svojim prístupom k deťom sú jedineční. Nie sú obyčajnými včelármi, vytvorili miesto, kde si príde pre zážitky celá rodina. Dušan s Miškou sa rozhodli ukázať nám ostatným život včiel inak, netradične. https://zajezovskymed.sk/

Miesto, kde vám ponúknu živú posteľ a uspokoja neutíchajúcu zvedavosť vašich detí. Miesto, kde naučia vaše deti, ako pohladiť včielku. Dajú ochutnať čerstvý nazbieraný peľ a spolu na jazyku vychutnáte každý kvet okolitej lúky. Zvedavé detské oči nazrú do úľa a ich šikovné ruky vytvoria vlastnú sviečku. Deň plný detského vzrušenia, radosti, tvorivosti, presne taký, na aký deti dlho nezabudnú.

A keď toto všetko spolu zažijete, čaká na vás včelí domček a v ňom živá posteľ, na ktorú si spoločne môžete ľahnúť. Prečo živá? Pretože tesne pod vami práve pracuje v každom z ôsmich úľov 50 tisíc včiel. Len čo si ľahnete, pocítite ich energiu, živočíšne teplo a už ste v biopoli včiel. Ak dovolíte svojmu telu, vypnete hlavu, veľmi rýchlo pocítite jeho reakciu. Éterické oleje priamo z úľa sa šíria vo včeľom domčeku a blahodarne pôsobia na váš organizmus. Priaznivo vplývajú na dýchacie cesty, ťažkosti nervového či tráviaceho systému alebo problémy s tlakom.

Môžete využiť hodinový pobyt alebo aj noc vo včeľom domčeku. Čím je noc iná? Predstavte si, že počas celej noci sa z nektára odparuje voda a z peľu šíri vôňa. Všetky včielky sú v noci doma a vaše telo čerpá najsilnejšiu energiu.

A verte, že keď odtiaľto odídete, pre vaše deti už budú včielky kamarátmi a nebudú ich odháňať ani sa ich báť.

Najbližšiu nedeľu vymeňte horúčavy v meste za príjemné prostredie na včelnici v Zaježovej. Vy si oddýchnete vo včeľom domčeku, vaše deti uspokoja svoju zvedavosť a domáci majitelia Miška a Dušan  vás budú celý čas sprevádzať. Stačí si rezervovať termín na: https://zajezovskymed.sk/obchod/?shopengine_filter_category=exkurzie

Autor: Stanislava Škodová