Mezoterapia alebo microneedling ?

Mezoterapia, microneedling alebo mikroihličkovanie sú rovnaké ošetrenia založené na princípe intenzívneho rozpichania pleti a zapracovania aktívnych látok do podkožia. Mnohopočetnými vpichmi sa aktivuje tvorba vlastného kolagénu s dlhodobým efektom a spúšťa sa kaskáda omladzujúcich procesov v koži. Pri ošetrení je dôležité používať dermatoceutické prípravky, ktoré sú schválené na hĺbkové vpravovanie.

Mikroihličkovanie je už roky veľmi obľúbené ošetrenie. Výsledky sú viditeľné okamžite po prvom ošetrení a pretrvávajú niekoľko týždňov až mesiacov ( záleží od stavu pleti pred ošetrením ).

Najväčšie benefity mikroihličkovania sú :

Omladenie vzhľadu pokožky s hydratáciou a revitalizáciou

Odstránenie drobných vrások

Odstraňovanie jazvičiek po akné

Zjemnenie rozšírených pórov

Obnovenie elasticity pleti

Zjednotenie pleti

Odstraňovanie jazvičiek po akné

Posilnenie pleti a zrýchlenie mikrocirkulácie tkaniva

Vytvorenie estetického liftingového efektu

Stimulácia obnovy buniek

Zlepšenie hustoty, tónu a jasu pleti

Celé ošetrenie je považované za bezbolestné. Po zákroku je klient oboznámený s následnou
starostlivosťou. Pre dosiahnutie požadovaných výsledkov sa ošetrenie odporúča absolvovať ako kúru. Podľa potreby a poškodenia pleti Vám po osobnej konzultácii v salóne alebo na klinike upresnia presný počet odporúčaných opakovaní a intenzitu ošetrení.

Po zákroku bude pokožka červená a pôsobiť ako mierne spálená. Môže tiež dôjsť k pnutiu pleti a miernej citlivosti na dotyk . Začervenanie odchádza po pár hodinách.
Po ošetrení je potrebné vyhýbať sa slnku po dobu 24 hodín, následne treba používať SPF 50 týždeň. Nepoužívať podkladové bázy, korektory, make-up ani púder po dobu 24 hodín. Vyhnúť sa fyzickej aktivite s nadmerným potením, plávaniu, saune, soláriu po dobu 5dní.

Prečo sa cena ošetrení tak výrazne líši ?

Základné mezoterapeutické ošetrenia sa robia veľmi jednoduchým prístrojom čo spôsobuje väčšiu traumatizáciu pleti a dlhšie hojenie. V našom salóne to máme rozdielne pomenované aby to bolo pre klientky prehľadné. Mezoterapia je najlacnejšia forma ošetrenia. Microneedling je vylepšená forma mezoterapie pri ktorej používame novší prístroj, kde môžeme aplikovať inú techniku zapracovania. Najnovšia forma microneedlingu Vital injector umožňuje rovnomerné a presné dávkovanie aktívnych látok do požadovanej hĺbky. Týmto dosahujeme lepší a trvanlivejší efekt ošetrenia. Techniku zapracovania a aktívne látky prispôsobujeme na mieru podľa potrieb klientky.

Každý salón alebo klinika si prispôsobuje názov ošetrenia podľa aktuálnych trendov. Preto sa nebojte opýtať čo dané ošetrenie zahŕňa a aké materiály sú použité.

Iveta Škodová

https://www.luvistudio.sk/procedury/microneedling